Dolaştır 101 – Kabak Lifli Sabun - Sabunla Gelen Güzellik

Dolaştır 101 – Kabak Lifli Sabun

Bu akşamki dersimiz meşhur konumuz kabak lifli sabun, nam-ı diğer Dolaştırlar.

 

🌸 Nedir?
İçinde doğal kabak lifi bulunan, ele avuca rahatça oturan, hatta çeşitli boylarda eller için üretilmiş doğal sabunlardır. Kalıp sabunlarımız gibi farklı bitkiler ve esansiyel yağlarla içeriği zenginleştirilmiştir. Dolaştır Vücudunda ve Yüzünde olarak atölyemizde iki tipi var. Yüz için olanlarda kabak liflerinin en uç, küçük ve yumuşak olan kısımlarını kullandık.

Lif kabağı bitkisini merak ederseniz tıklayın!

🌸 Nasıl?
Kabak lifi, doğada yetişen lif kabağının meyvesi. Kurutulup kesilince aynı bir banyo kesesi gibi iş görüyor. Bir süre sonra lifleri yumuşayınca ardında tek bir atık bırakmadan kompost edilebiliyor! Delice atölyemizde, doğal kabak liflerini kendi sabunlarımızla kaplıyoruz ve kendinden lifli banyo sabunları haline getiriyoruz. İkisi bir arada gibi bi durum kısacası… 🙂 Sabun formülleri kalıp sabunlarımızla aynı. Çeşit olarak sevdiğiniz bir delice sabunun, dolaştır versiyonunu rahatlıkla alabilirsiniz. Aşağıda hem videosu hem de fotosu var. Sanki kurabiye yapıyoruz; görüntü o kadar lezzetli ki inanın biz de yemediğimize şaşırıyoruz bazen!

lifli sabun yapımı

Tabii süreç kaplamakla bitmiyor. Böyle pastane ürünü gibi gözükebilmeleri için süslemelerini de eksik etmiyoruz. Bu süslemeleri yaparken, aynı kalıp sabunlarımızda olduğu gibi doğal pigmentler kullandığımızı hemen hatırlatalım.

🌸 Nerede?
Dolaştırları banyo sabunu olarak kullanabileceğiniz gibi seyahate ve hatta özellikle kampa giderken yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz. Dolaştırların ipi de olduğu için kurumaya bırakmak üzere her yere asılabilir. Dolaştır fikri aslında bize kamp hayatından geldi. Hem asılabilir olması, hem ayrıca lif taşıma gerektirmemesi sayesinde tam bir kamp malzemesi. Deneme yaptığımız dönemde de hep kampa giden, karavanla gezen dostlara denetip fikirlerini aldık. =)

🌸 Kim?
Dolaştırlarımız her cilt tipine uygun ancak websitemizdeki açıklamalara bakarak her çeşide özel detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Farklı boylarda ürettiğimiz dolaştırların seyahat boyu hem yanınızda taşımak için, hem de minik eller için ideal!

🌸 İlk defa böyle bir ürünle karşılaşıyorsanız, deneme boy dolaştırlarımızı özellikle tavsiye ederiz! >> https://atolyedelice.com.tr/urun/denemebiki-dolastir/

🌸 Vücut için Dolaştırlar >> https://atolyedelice.com.tr/urun-kategori/dolastir/vucudunda/

🌸 Yüz için Dolaştılar >> https://atolyedelice.com.tr/urun-kategori/dolastir/yuzunde/

 

Shopping Cart
tr_TRTurkish