Doğal sabun; Seçim deyince aklınıza sabun geliyor mu?

Seçim deyince aklınıza sabun geliyor mu?

doğal sabun ve lavanta

🌀 Bizim geliyor! Bu muhteşem zihnimizle bir sürü şey yaptığımız gibi, anbean seçimler yapıyoruz. Bazısı hem kendimizin, hem içinde bulunduğumuz topluluğun hayati bir parçası, bazısı ise evimize aldığımız sabun gibi kendi cildimiz ve gezegenimizin yaşamı için belki daha ufak ama elzem seçimler. Biz evimize yaşayacağımız yeri seçerek başladık seçimlere, evimize zehir sokmamayı seçerek devam ettik; ve iki kadın olarak bir iş kurmayı, bu işin de doğal sabun üretimi olmasını seçtik. Bu büyük seçimlerin arasında sabunlarda kullandığımız esansiyel yağı, yerel bir üreticiden almayı seçmek de var mesela. Bilinçli seçimler yapmaya bi başladı mı insan, duramıyor adeta!

🌸 Bazen hiç değişmeyecek gibi gelen durumlar, alışkanlar aslında sadece seçtiğimiz yolu değiştirmeye bakıyor. Her seferinde “düşünmeden” seçtiğimiz, yani aslında “seçmeden” aldığımız bir sabunu, bir sonraki sefer “seçerek” alabiliriz. Biraz zaman ayırıp, alışkanlıklarımızı ve önyargılarımızı gözden geçirip, bize iyi gelecek olan seçenekleri inceleyebilir, ve el-göz alışkanlığıyla sepete attığımız sabunu bir kenara bırakıp, doğal, el yapımı, hatta belki bir kadın girişimci ürünü olan diğer seçeneğe yer açabiliriz. Alışkanlıklarımıza o kadar tutunuyoruz ki bazen, farklı bir sabun almak için bir an duraksamak bile zor geliyor. Ama bilin ki -bazı seçimleri yaptığımız yerden sesleniyoruz- iyi olduğunu bilerek, bi’ cesaret yapabildiğiniz seçimlerin tadına doyum olmuyor!

🌸 Evinize aldığınız sabun, mevsiminde tükettiğiniz sebze, meyve, gerek olmadığı için almamayı seçtiğiniz ürünler gibi özgür bir hayatı, bir kadın olarak istediğiniz işi yapıp, yürütebilmeyi, çocuklarınızın gönlünden geçtiği gibi eğitim almasını, dayanışma içinde yaşamayı da seçin. Başka bir hayat, küçük büyük tüm seçimleri bilinçli olarak yaptığımızda mümkün!

🌀 Siz de bir seçim arifesinde hissediyorsanız kendinizi doğal yoldan ilerlemeye başlamak için doğru yerdesiniz.

Seçiminizi kolaylaştırmak açısından sabun seçkilerini tercih edebilirsiniz: https://atolyedelice.com.tr/urun/sabun-cesni/

sabun çeşnisi

Kozmetik ürünlerini de denemek için hediye paketlerini inceleyebilirisiniz: https://atolyedelice.com.tr/urun-kategori/hediye/

doğal sabun ve kozmetik ürünler

Shopping Cart
tr_TRTurkish