Her sabun cildi kurutmuyor! - Sabunla Gelen Güzellik

Her sabun cildi kurutmuyor!

🙈 Baharla beraber gelen polem yoğunluğundan, hava kirliliğinden siz de etkilendimiz mi? Sık sık el, yüz yıkadığımız bu dönemde sabun kullanımı konusunda bize çokça söylenen bir doğru bilinen yanlışa değinmek istedik. Her sabun cildi kurutmuyor. 🙂

🌸 Açılan çiçeklere mi sevinsek, nefes alamadığımıza mı üzülsek bilemediğimiz bir dönem bu bahar başlangıçları. Bu hafta da güneyli rüzgarlarla beraber epey kirlendi havamız. Özellikle de alerjik bünyelerde yüzünüze, saçınıza yapışan ıvır zıvırlar eve girdikten sonra da rahatsız etmeye devam ediyor. Haliyle elinizi, yüzünüzü, saçınızı daha sık yıkama ihtiyacı hissedebilirsiniz.

🙋🏻‍♀️ İşte o anlarda biz burdayız! Doğal ve el yapımı sabunlar, buralarda sık sık anlattığımız gibi içinde gliserini korunduğu için cildi kurutmuyor. Market raflarında gördüğümüz fabrika üretimi sabunlarda, yapım aşamasında gliserin ayrılıyor – ve tahmin edebileceğiniz gibi muhtelif kremler vs formunda kuruyan cildinize nemlendirici olarak satılıyor! Halbuki bu şekilde üretim yapmayan küçük ölçekli üreticiler gliserini ayırmıyor, dolayısıyla kullandığınız doğal sabun cildinizi kurutmuyor. Kendinden nemlendiricili bi’ nevi! 😀 Elbette bu demek değil ki cildiniz asla kurumayacak ama böyle doğal sabunları kullanarak, kurumaya yatkın cildinizi bir de ayrıca sabunla kurutmamış olursunuz. Pis hava, polen yoğunluğu veya işinizin gereği olarak sabun kullanımını bir tık arttırmak istediğinizde bunu doğal sabunlarla gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bunların yanında, cilt ve saç için bünyeleri biraz zorlayan dönemlerde, ihtiyaca özel bakım setlerimize de göz atmak isterseniz diye düşündük.

Tüm cilt bakım setlerimize göz atmak ister misiniz?
Shopping Cart
tr_TRTurkish